• Пон - Саб 8.00 - 18.00
  • Никола Ј. Вапцаров, 3/2-3, Делчево
  • 389.72714474
  • Пон - Саб 8.00 - 18.00
  • Никола Ј. Вапцаров, 3/2-3, Делчево
  • 389.72714474

Производи

КОЛИБРИ кајак Fish-n-Go (по нарачка со 50% учество)

50.000,00 ден

Out of stock

Опис

Колибри  кајак  Fish-n-Gо  (по нарачка со 50% учество цена  50.000ден, со уплата на целата сума добивате -10% од цената на кајакот)  Едноместен  кајак  за риболов .Идеален за забава,лов и риболов. Стабилен, не потонува, лесен,со  долг  животен  век  на   материјалот, маскирна боја.

Должина на каросеријата – 4 метри, ширина на каросеријата – 85 см, удобна фотелја со две позиции на висината на подесување (за веслање – подолу, за риболов – погоре).

Fish-n-GO  риболовен кајак! од КОЛИБРИ  е избор на љубители на активен и удобен риболов!

Лесното ракување  и добрата  стабилност  не бараат посебни вештини, а  ниската цена ги прават КОЛИБРИ кајаците од типот на Sit on top  како идеална алатка за активности на вода во крајбрежните зони на реките и морињата.

 

 

Fish-N-Go

Должина 400 cm.
Широчина 85 cm.
Материал HDPE-RM
Тежина 40 кг.
Носивост 195 кг.
Број на патници 1

 

 

Стандардна опрема

 

весло,

седиште на подесување,

држач  за јадици,

одделение за багаж на носот,

централно херметично одделение за багаж,

дршки  за транспорт,

поставки за сонар и опрема,

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Бидете први кои ќе разгледате "КОЛИБРИ кајак Fish-n-Go (по нарачка со 50% учество)".

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *