• Пон - Саб 8.00 - 18.00
  • Никола Ј. Вапцаров, 3/2-3, Делчево
  • 389.72714474
  • Пон - Саб 8.00 - 18.00
  • Никола Ј. Вапцаров, 3/2-3, Делчево
  • 389.72714474

Производи

КОЛИБРИ кајак Twin-Go (по нарачка со 50% учество)

44.000,00 ден

Out of stock

Опис

Кајак КОЛИБРИ  Twin-Go   – (по нарачка со 50% учество, цена- 44.000ден, со уплата на целата сума -10% од цената на кајакот)

 

Кајак  двосед  тип SIT-IN.   Направен от Полиетилен  HDPE-RM. Идеален за забава,лов и риболов. Стабилен, лесен,со  долг  животен  век  на   материјалот и голем  избор  на  бои.                                        КОЛИБРИ  Twin-Go ! – Двосед  туристички кајак со затворен кокпит  на седиштето (SIT-IN). Благодарение на формата  и малата ширина на Twin-GO! Има стабилно и брзо движење  во  крајбрежја,езера  и реки , што е важно за долги транзиции и повеќедневни патувања.

 

 

 

 

Twin-Go

Дoлжина 485 cm.
Ширина 80 cm.
Материал HDPE-RM
Тежина 33 кг.
Носивост 250 кг.
Број на патници 2

 

 

Стандардна опрема

 

Меки подесиви седишта 2бр.

херметични одделенија за багаж ,2бр.

весла,2

2 отсека за непотопливост,

2бр.рачки за носење.

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Бидете први кои ќе разгледате "КОЛИБРИ кајак Twin-Go (по нарачка со 50% учество)".

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *