• Пон - Саб 8.00 - 18.00
  • Никола Ј. Вапцаров, 3/2-3, Делчево
  • 389.72714474
  • Пон - Саб 8.00 - 18.00
  • Никола Ј. Вапцаров, 3/2-3, Делчево
  • 389.72714474

Производи

КОЛИБРИ кајак TwinWave – 400 (по нарачка со 50% учество)

40.000,00 ден

Out of stock

Опис

Колибри  кајак   TwinWave 400    (по нарачка со 50% учество цена 40.000 ден,со уплата на целата сума -10% од цената на кајакот).  Кајак  за двајца тип “Sit on top”.  Идеален за забава,лов и риболов.Стабилен, не потонува, лесен,со  долг  животен  век  на   материјалот и голем  избор  на  бои.  Направен от полиетилен  HDPE-RM.     Кајакот КОЛИБРИ   TwinWave-400 е опремен со вградени седишта, потпирачи за стапала, херметички шкафчиња под централниот капак, отворен товар во преградата, монтажа за шише, вградени рачки за носење . За поудобно сместување во кајакот, се нуди дополнителен додаток – меко седиште.

 

 

 

 

 

Должина 400 cm.
Ширина 85 cm.
Материјал HDPE-RM
Тежина 36 кг.
Носивост 195 кг.
Број на патници 2

 

 

Стандардна опрема

 

багажно одделение со ластик напред и позади,

две седишта ,

,потпирачки за нозе

странични дршки  за носење,

весла,

држач за весло,

вградено тркало за транспорт.

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Бидете први кои ќе разгледате "КОЛИБРИ кајак TwinWave – 400 (по нарачка со 50% учество)".

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *